Renovujeme vybavení bytu


Rozhodli jste se vyměnit starý nábytek za nové kousky? Už vás nebaví neustále civět na tmavě hnědou obývací stěnu, která byla moderní v devadesátých letech, a rádi byste dali přednost čistě bílému dekoru nebo přírodnímu masivu z borovice, případně s lazurou olše nebo třešně, která dodává nábytku osobitý ráz? Až nakoupíte nábytek, respektive až jej objednáte v e-shopu a dohodnete se na termínu jeho svozu do vašeho bydliště, domluvte si se stěhovací firmou den, kdy vám pomůže s montáží nábytku, zatímco vy budete provádět jiné činnosti.

renovace obytných prostor

Rozdělte si úkoly – výměna nábytku v obýváku či v ložnici může být doplněna i výměnou podlahové krytiny, případně malováním některé z místností. Aby toho nebylo na vás moc, vypomohou vám stěhováci. Mohlo by to probíhat třeba takto:

Vynosíte z veškerého nábytku, kterého se chcete zbavit, všechny věci do kartonových krabic a krabice uložíte například dočasně do sklepa nebo do garáže či pracovny. Následně pozvete domů stěhováky, aby demontovali a odvezli starý nábytek a vy mezitím budete chystat malířské práce a začnete s malováním. V prázdné místnosti to půjde snadno. Až bude vymalováno, položíte do místnosti koberec a povoláte stěhováky na montáž nového nábytku.

tmavý starý nábytek

Mezitím, co stěhováci budou sestavovat nábytek, vy se pustíte do vyklízení věcí z druhé místnosti a až stěhováci nábytek sestaví, nastěhujete do něj věci z uložených krabic a do krabic naskládáte věci z druhé místnosti. A další cyklus se opakuje ve stejném sledu, jako v případě první místnosti. Toto efektivní rozdělení úkolů urychlí veškeré pracovní operace, renovaci dvou místností zvládnete během tří ač čtyř dnů, což by vám u svépomocné akce zabralo víc, jak týden. Spolupráce se stěhovací firmou se vyplatí například, pokud chystáte překvapení pro zbytek rodiny, která se nachází mimo dům na dovolenkovém pobytu.

Rate this post